بارگذاری قالیشویی ترنج

برای حفظ و نگهداری و سالم ماندن فرش دستباف،چه کاری هایی باید انجام داد؟

1)عده ای از ما مردم به دلیل نداشتن تجربه و تخصص در این زمینه،متاسفانه خودمان به فرشمان آسیب میرسانیم.در فرش های دستباف با توجه به الیاف هر فرش و رنگ های گیاهی و مصنوعی که در آنها استفاده می شود و به دلیل ظرافت این رنگ بندی ها،باید دقت کرد زمانیکه برروی اینگونه فرش ها موادی از قبیل:چای،قهوه،نوشابه،آب ویا هرگونه مواد آرایشی یا روغن یا جوهر و….ریخته میشود،اگر ندانیم که دراین لحظه چه کاری را باید انجام داد،با انجام دادن تنها یک عمل اشتباه و ندانسته ممکن است برای درست کردن لکه خسارت مالی قابل توجهی را متقبل شویم.

اگر فرش شما کثیف شد، حتما با کارشناسان قالیشویی ترنج تماس بگیرید.

باتوجه به فعالیت شبانه روزی قالیشویی ترنج،دراین بخش درهر زمان از شبانه روز با تماس گرفتن با مجموعه ما و راهنمایی گرفتن از متخصصین ما،از این خسارت جلوگیری بعمل آورید.

قالیشویی ترنج تنها قالیشویی در استان البرز می باشد که بصورت24 ساعته آماده ارائه هرگونه خدمات به شما همشهریان عزیز البرزی میباشد.

ما به شما این اطمینان را می دهیم که هرگونه لکه و صدمه به هرنوع فرش و تابلو فرش نفیس شمارا به صورت 100% برطرف خوهیم کرد و بعداز انجام و رضایت کامل شما مشترین عزیز وجه دریافت می نمائیم.

2)کسانی که در منزلشان برفرض مثال یک جفت 9 متری دستباف دارند بعداز گذشت حداقل 2ماه جای فرش ها را باهم تعویض کنند.زیرا فرش هایی که در معرض مستقیم نور آفتاب قرار می گیرند،نسبت به فرش کناری خود مات وضعیف تر می شوند

لطفا دقت داشته باشین که فرش های دستباف خودرا به مدت طولانی در معرض نور آفتاب قرار ندهید.

3)فرش هایی که در منازل بصورت جفتی وکنارهم پهن می شوند،گاها دیده میشود که قسمت های از آنها دچار ساییدگی می شود و پرز های آن قسمت نسبت به جاهای دیگر فرش کمتر میشود.دلیل اصلی و مهم این امر تردد بیشتر ما برروی آن قسمت ها  میباشد.

میباشد.

4)چنانچه قصد استفاده از فرش دستباف خودرا برای مدت طولانی ندارید،و می خواهید آنرا لول کرده و در قسمتی از منزل یا انباری نگهداری کنید،دقت فرمایید که فرش شما از بیدخوردگی درامان باشد.گاها دیده شده برای جلوگیری از بیدخوردگی ار نفتالین استفاده می شود ولی تحت هیچ شرایطی این کار را انجام ندهید.زیرا نفتالین بدلیل شیمیایی بودن اگر در معرض رطوبت قرار گیرد،خودش باعث پوسیدگی بیشتر فرش شما میشود.

دراین مورد تجربه ما این میباشد که مقداری تنباکو خانسار خریداری کرده و موارد زیر را یک به یک انجام دهید؛

_مقداری از تنباکو را در آب بریزید و اجازه دهید با گذشت 1 ساعت،زردآب تنباکو از آن خارج شود وآنرا درون صافی بریزید.برای بار دوم مجددا همین کار را انجام دهید تا زردآب دوم نیز گرفته شودو درون صافی بریزید.

تنباکو را روی پارچه تمیز ریخته و اجازه دهید کاملا خشک شود و بعد از خشک شدن درون یک کیسه(ترجیحا جوراب) ریخته و گره بزنید.

در مرحله آخر فرش را پهن کرده و بسته به ابعاد و اندازه فرش مورد نظر تعداد کیسه یا جوراب حاوی تنباکو را وسط فرش بگذارید و فرش را لول کنید وبا خیال راحت حتی برای  مدت زمان طولانی،فرش خودرا از بیدخوردگی در امان نگه دارید.

 

 

 

5)در مجموعه قالیشویی ترنج برای حفظ و سلامتی ریشه های فرش شما،از 3مدل محافظ ریشه استفاده می شود.این امر باعث می شود به دلیل رفت وآمد زیاد؛ریشه های فرش زیر پا ساییده نشود.عده از مردم ریشه های فرش را تا کرده و زیر فرش قرار میدهند که این عمل متاسفانه اصلا صحیح نمی باشد.زیرا زمانیکه فرش هارا جارو برقی می کشیم،سطح فرش کاملا از هرگونه گردو خاک پاک میشود اما ریشه ها که زیر فرش هستند،جارو کشیده نمیشوند و گردو خاک داخل ریشه ها باقی می ماند،وگرد وخاک باقی مانده به مرور زمان باعث پوسیدگی الیاف ریشه ها میشود.

در ضمن تمام زیبایی یک فرش دستباف به این است که ریشه ها بصورت افشون نمایان باشد.

نکته مهم:

چنانچه در منزلتان راهرو دارید ودر راهرو سرویس بهداشتی و حمام موجود میباشد و فرش کناره دستباف در این راهرو پهن کرده اید،دقت فرمایید که پس از خارج شدن از سرویس یا حمام،کاملا کف پاهایتان خشک باشد.

اگر رطوبت وارد فرش دستباف شما شود به مرور زمان فرشتان تداخل رنگ پیدا کرده و بوی رطوبت بر روی پشم فرش شما را اذیت میکند.

پیام بگذارید